Francúzsko

Jedna z najkrajších francúzskych dedín je kolískou alsaského vína

Ak hľadáte synonymum malebnosti, vašej pozornosti by nemala uniknúť alsaská dedinka Eguisheim. Jej rozprávkový vzhľad takmer dáva tušiť, že spoza nejakého rohu pricvála princ na bielom koni alebo že z domu vyjde úprimná krčmárka. Niet sa preto čomu čudovať, že sa pravidelne umiestňuje v anketách o najkrajšiu alebo najpopulárnejšiu francúzsku dedinku. Turistov sem ale láka tiež obľúbená vínna cesta.

Staré domy a rozprávková atmosféra sú pre dediny v Alsasku typické, ale aj podľa oficiálnej turistickej kancelárie je Eguisheim ich najžiarivejším príkladom. Jednou z najstarších pamiatok v meste je kostolík zo 13. storočia, ale očarujúca je aj ktorákoľvek z úzkych uličiek.

Okrem už spomínaných ankiet navyše dedinka niekoľkokrát tiež vyhrala európsku cenu za kvetinovú výzdobu. Tá je tu v naozaj vysokej koncentrácii – lemuje chodníky, studne, visí z okien pestrofarebných domov… Eguisheim ale nie je zaujímavý len z hľadiska architektúry a atmosféry. Narodil sa tu tiež jeden zo stredovekých pápežov Lev IX. a tiež alsaské víno.

A práve víno sa stalo jedným z hlavných lákadiel dedinky. Najviac turistov totiž prichádza obdivovať zelené vinice, ktoré sa okolo Eguisheimu rozkladajú a ktoré sú súčasťou alsaskej vínnej cesty. Tá je dlhá 170 kilometrov a tiahne sa od severu regiónu až na juh. Návštevníkov na nej láka nespočetné množstvo reštaurácií či vínnych pivníc.


Hodnotenie redakcie

História85%
Architektúra90%
Krajina90%
Zaujímavosti95%

Fotogaléria:

Juraj

Absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovej v odbore Počítačová matematika. Následne odchádza do Anglicka, kde študuje Umeleckú fotografiu na Royal Academy of Arts. Zakladá spoločnosť Digital Media House Ltd. v Londýne a nasledujúcich 15 rokov pracuje ako fotograf na voľnej nohe pre BBC a hlavne National Geographic. V roku 2013 sa vracia na Slovensko.
V spolupráci s ľuďmi v jeho firme v Londýne sa rozhodne spustiť portál Travelista. Rovnako v tom istom čase rozširuje svoje portfólio a rozhodne sa nakrúcať unikátne zábery z rôznych destinácií sveta pomocou najmodernejšej techniky a to 4 dronmi zn. DJI, Typhoon a kamerami GoPro. Posledným počinom je vydávanie elektronického časopisu Travelista. Časopis plánuje vydávať v mesačnej periodicite. Časopis bude distribuovaný zdarma. Viac o časopise TU.

Pridať komentár

Click here to post a comment

Travelista na cestách – PERU

From our trip to Peru from Dec-27-2016 to Jan-07-2017

Prihláste sa k odberu noviniek

Hrajte o 3 tablety iPad 2


Zadajte nasledovné udaje a automaticky získate predplatné časopisu TRAVELISTA na 1 rok a navyše ste v hre o 3 tablety iPad 2