Nový seriál: VEĽVYSLANCI PREDSTAVUJÚ

Ambassador
Rakúsko
Ambassador
Cyprus
Ambassador
Nórsko
Blog Spojené Arabské Emiráty Taliansko

Mojich TOP 5 destinácií

Tentoraz by som sa s vami rád podelil o moju hitparádu 5 miest, ktoré som navštívil či už pracovne (ako fotograf), alebo aj súkromne, kde sa mi páčilo najviac a kam by som sa určite rád vrátil.
5. miesto
DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

O piatu priečku sa popasovala Dominikánska republika s Mauríciom a potom som si vlastne ešte spomenul na Rím, kde sa mi tiež strašne páčilo, takže to vôbec nebol jednoduchý výber. Avšak DomRep nakoniec zvíťazila. Krásne pláže a more u mňa dokáže poraziť len máločo. Pomerne veľkým zážitkom bol aj výlet do hlavného mesta Santo Dominga. Pamiatky tu pochádzajú ešte z čias kolonialistov a pri prechádzkou mestom si aspoň urobíte trochu obrázok o živote miestnych ľudí.

 

4. miesto
HAWAI

Jasnou voľbou do rebríčka bol aj Havaji. Dovolenkárov láka hlavne vďaka svojim krásnym plážam a surfistov potom obrovskými vlnami. Avšak Havaj je veľmi krásny aj keď zájdete autom do vnútrozemia, čo v niektorých exotických destináciách nie je úplne bežné. Na druhej strane má aj svoju odvrátenú stránku, pretože vedľa nádherných luxusných domov tu nájdete aj veľa giet, čo v tak krásnom prostredí pôsobí až trochu nepatrične. A keď už ste na Havaji, tak za návštevu určite stojí aj Pearl Harbor, čo je významné historické miesto, kde roku 1941 došlo k nečakanému útoku Japoncov na túto americkú vojenskú základňu, čo podnietilo vstup USA do druhej svetovej vojny.

 

3. miesto
BENÁTKY

Medzi všetkými exotickými destináciami možno trochu zvláštna voľba, ale podľa môjho názoru sú Benátky tým najkrajším a najviac romantickým mestom v Európe. Strašne sa mi páči, že tu nie sú žiadne cesty ani autá a celé mesto je možné krásne za jeden deň prejsť pešo alebo na loďke. Veľmi sa mi tiež páči miestna architektúra a aj napriek tomu, že mnoho domov je od vody skôr zničených, tak práve to celkovému výzoru mesta dodáva tú pravú atmosféru. Hoci si neviem predstaviť, že by som tu mal žiť, tak na dovolenku sú Benátky určite skvelým miestom.

 

2. miesto
DUBAI

Dubai je miesto, kde môžete stráviť dovolenku, na ktorej nie ste limitovaní len ležaním na pláži či chodením po pamiatkach. V meste sú krásne pláže, nekonečné nákupné možnosti, môžete si ísť zalyžovať, zakorčuľovať, prechádzať sa po starej Dubaji, kde nasajete atmosféru arabského sveta a následne zavítať na trh so zlatom, kde naopak nasajete atmosféru sveta plného bohatstva. Navštívite tu najvyššiu budovu na svete a deň môžete zakončiť výletom do púšte alebo vyhliadkovým letom balónom nad mestom. Dubaj ma očaril teda hlavne vďaka svojej rozmanitosti a hoci som tu už bol dvakrát, určite to nebolo naposledy.

 

1. miesto
MALEDIVY

Na prvom mieste jednoznačne musia byť Maledivy. Trúfam si tvrdiť, že už len málo miest na svete, sa dokáže rovnať tej nádhere, ktorú zbadáte vlastne ešte pred tým, než vôbec pristanete. Ostrovčeky sú úplne odrezané od sveta, takže tu zažijete úplne pokojnú dovolenku plnú skvelých drinkov a teplého mora v ktorom sa budete kúpať spolu s malými žralokmi a rajami, ktorí sa neboja priplávať až úplne k pláži. Fotky hovoria za všetko a ak niekedy budem mať príležitosť sa sem vrátiť, rozhodne nezaváham ani na minútu.

 

Aká destinácie je Vašou TOP 1? Napíšte nám to do komentáram pod článkom.


Prihláste sa k odberu noviniek a vyberte si sami frekvenciu zasielania.

Pridať komentár

Click here to post a comment

Kategórie


Prihláste sa k odberu noviniek a vyberte si sami frekvenciu zasielania.

WordPress Image Lightbox Plugin
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-5594595883606088", enable_page_level_ads: true }); /* ]]> */