Cyprus

Nezabudnuteľná dovolenka? Jedine na Cypre!

Každý človek by si mal čas od času riadne oddýchnuť a načerpať nové sily. Keď celý rok usilovne pracujete, minimálne raz ročne máte nárok na poriadnu dovolenku so všetkým.

Dlhé piesočné pláže, priezračné more, palmy všade okolo, úchvatná príroda, vynikajúce jedlo a luxusný hotelový komplex. To všetko a mnoho ďalšieho viem ponúkne dovolenka na Cypre.

Cyprus v kocke

Eurázijský stáť Cyprus je tretím najväčším ostrovom nachádzajúce sa vo východnej časti Stredozemného mora. A čím je ostrov vlastne toľko zaujímavý? Ako jediný v Európe sa môže pýšiť tým, že patria ako Európe, tak Ázii. Jedna časť ostrova je grécka, kdežto tá druhá patrí právoplatne Turecku. Na jednotné pevnine sa tak snúbi úplne odlišné kultúry, ľudia a zvyklosti. Ak milujete cestovanie a radi spoznávate nové miesta, vydajte sa na Cyprus plný zábavy a vzrušenia a počas jedného jediného pobytu spoznajte krásy Grécka aj Turecka zároveň.

Počasie na Cypre

Cyprus je jedným z tých európskych miest, ktoré sú prakticky neustále zaplavená krásnym počasím. V čase letnej sezóny je na ostrove takmer tropické teplo, na dovolenku sa ale môžete vydať aj v septembri alebo októbri, kedy si užijete pomerne pokojný pobyt s minimom turistov. Ak vás zaujímajú tiež pamiatky a architektúra, počas celého roka sa na Cypre pohybujú teploty okolo 20 stupňov a dažďov je minimálne. Či už sa na Cyprus vydáte kedykoľvek, sklamaní rozhodne nebudete, a to ani v zime.

Príroda na Cypre

Ak je niekde neustále kvitnúce fóra, veľa živočíchov, priezračne modré more a dokonalé pláže, potom je to práve Cyprus, ktorý pre jeho prírodné úkazy milujú turisti z celého sveta. Neplánujete Ak na letnej dovolenke iba ležať pri bazéne a relaxovať, o výlety a poznávanie tunajšej kultúry núdze rozhodne nebudete. V ideálnom prípade si aspoň na jeden deň požičajte automobil a prevezte si ostrov skrz na skrz. Pánska zábava či pokojný výlet sa tak stanú nezabudnuteľným zážitkom.

Ubytovanie na Cypre

Každá dovolenka so sebou skrýva isté riziká ohľadom ubytovania. Vždy sa totiž môže stať, že sa vám vybraný rezort, hotel alebo penzión nebude páčiť, a to aj za predpokladu, že ste si ho vybrali podľa fotografie. Týchto obáv sa ohľadom Cypru môžete s kľudom vzdať. Na ostrove sa nachádzajú predovšetkým luxusné hotelové komplexy s bazénmi, vodným svetom, exkluzívnymi izbami a športovým vyžitím, ktorá úplne predčí všetky vaše očakávania.

A čo robiť večer?

Slniečko zapadlo, pláže sa postupne vyprázdnili a pred vami je ešte celý večer, ktorý rozhodne nechcete tráviť na hotelovej izbe. Čo teda podniknúť? Cyprus, okrem nádhernej prírody, ponúka tiež vyžitie v mestách, ktoré večer naozaj žijú. Tešiť sa môžete na lokálne reštaurácie s vynikajúcou zahraničné kuchyňou, na typické prímorské trhy, na ktorých zaobstaráte všetko možné od korenie, cez fólie na displej mobilného telefónu až po oblečenie. Nechýba ani pouličné muzikanti a umelci, koncerty či bary, ktorých prítomnosť ocenia predovšetkým mladí ľudia. Pokiaľ by bolo náhodou večer škaredé počasie, môže byť zaujímavá pánska zábava v podobe využitia nejakého online kasína.

Chcete, aby bola vaša dovolenka zážitkom, na ktorý len tak nezabudnete? Potom sa vydajte za krásami Cypru!

Pridať komentár

Click here to post a comment

Prihláste sa k odberu noviniek

Hrajte o 3 tablety iPad 2


Zadajte nasledovné udaje a automaticky získate predplatné časopisu TRAVELISTA na 1 rok a navyše ste v hre o 3 tablety iPad 2


Kategórie

 
 
WordPress Image Lightbox Plugin